10 saniyede Video yanları , Altını veya Üstünü kırpma , Video kenarı silme edit

ÖZGÜR MANAYVideo Ayarları Editleme0 Yorum9 Şubat 2018

VİDEO YAN TARAF ALT ÜST TARAFLARI SİLME KIRPMA EDİTLEME

Video yaparken en çok sıkıntı başka bir video ile birleştirdiğimizde istenmeyen alt üst bölümlerdir. Özellikle cep telefonu ile çekilmiş videolar’da kenarlar siyah görünmektedir sürükleme ve çekme ile bu konu hallolmuş gibi gözükse de videoyu kenarlardan çekmek görüntü bozulmasına sebeb vermektedir.

Peki o zaman ne yapmalıyız hiç bir uzmanlık gerektirmeyen bir çok Youtuber ve Video yapımcılarının kullandığı Camtasia programı bize yeterli.

Bir çok arkadaşımız video kırpma için yapamadıklarından zoomlama yani (Yakınlaştırma) yaparak bu konuya çözüm bulmuşlar hiç gerek yok 🙂

Şimdi geçelim konumuza sadece tek tuşla bu konuyu halledip videonun altını üstünü veya gereksiz siyah yan bölümleri yok edebilirsiniz. Camtasia programını açın track 1 2 3 hangi bölüme video eklediyseniz kırpmak istediğiniz videoya tıklayın ve ALT TUŞUNA basılı tutun şimdi sağdan soldan istediğiniz yerden videoyu kırpabilir arkasına istediğiniz video effect veya farklı bir video yerleştirebilirsiniz bu bir fotoğrafta olabilir..

Umarım yardımcı olmuşumdur..

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

10 saniyede Video yanları , Altını veya Üstünü kırpma , Video kenarı silme edit Hakkında Yorum Yaz

Sponsor Reklam Sponsor Reklam Sponsor Reklam Sponsor Reklam

ÜYE GİRİŞİ

E-Bülten Aboneliği

E-Posta adresinizi aşağıdaki bölümden bültenimize ekleyerek yeni yazılarımızdan haberdar olabilirsiniz!