Youtube Videolarım daha çok izlenmesi tıklanması için SEO

ÖZGÜR MANAYVideo Ayarları Editleme0 Yorum6 Mart 2018

YOUTUBE ARAMALARDA ÜST SIRAYA ÇIKMAK ( SEO – ANAHTAR KELİMELER )

Youtuber’ların en çok şikayet ettiği konulardan biri kesinlikle seo çalışmasıdır. Emek verip 3 4 saat uğraşarak bir video hazırlarsınız gündemi takip eden ve trend olan bir kelime yada konu olsa da saatler sonra baktığınız hala daha videonuz izlenmemiş yada beklentinizin çok altında olabilir.

Peki bunun için ne yapmalı ? Yada nasıl bir yol takip etmeliyiz.

Öncelikle arkadaşlar yapmamız gereken en önemli şey video konunuz aynı ise en iyi Başlığı verebilmektir.

Örnek verirsek : EN ÇOK GÜLDÜREN VİDEOLAR bu başlık kesinlikle kullanılmıştır. Yani bu sizi üst sıraya taşımaz bunun yerine NE ÇOK GÜLDÜREN VİDEOLAR veya ÇOK GÜLDÜM YA TAM KOMEDİ gibi bir başlık sizi daha farklı kılacaktır. Ayrıca bu videoyu yüklerken ÇEVİRİ yapmayı’da unutmayın bu sizi dış aramalarda etkileyecek ve ekstra kazanç sağlayacaktır.  Videonuzu iki dilde sunmak her zaman avantajdır bunun için google çeviriyi kullanabilirsiniz.

Gelelim en önemli seo işlemine duydunuz mu bilmiyorum ama Google Chrome eklentisi olan VIDIQ programını indirerek eklentilerde çalıştırınız bundan sonra youtube her girdiğinizde sağ tarafta izlediğiniz videonun anahtar kelimeleri açıklaması istatistikleri vb.. tüm bilgilere sahip olacaksınız.

Sizin yükleyeceğiniz videonuz ile alakalı en yüksek izlenmiş videoyu açarak orada kullanılan anahtar kelimeleri kopyalayarak kendi videonuza meta etiket olarak ekleyebilir ayrıca programın size sunduğu diğer anahtar kelimeleri de ekleyerek müthiş bir arama hacmine ve seo’ya sahip olabilirsiniz.

Artık izlenen ve yaptığı videolarda emeğinin karşılığını alan birisiniz..İyi çalışmalar

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Youtube Videolarım daha çok izlenmesi tıklanması için SEO Hakkında Yorum Yaz

Sponsor Reklam Sponsor Reklam Sponsor Reklam Sponsor Reklam

ÜYE GİRİŞİ

E-Bülten Aboneliği

E-Posta adresinizi aşağıdaki bölümden bültenimize ekleyerek yeni yazılarımızdan haberdar olabilirsiniz!